Voyaga yetmaganlar ishtirokida jinoyat va huquqbuzarlik mavzusida inspektor-psixologlar bilan  o‘quv seminari tashkil qilindi
Voyaga yetmaganlar shaxslarning huquqiy madaniyatini oshirish, ular ishtirokidagi jinoyat va huquqbuzarliklar salmog‘ini kamaytirishda muhim ahamiyatga ega.
Viloyat IIBda boshqarma rahbariyati boshchiligida inspektor-psixologlar bilan o‘tkazilgan seminarda ayni mavzu tahlil qilindi.
Prezidentimizning 2025 yil 18 martdagi "Ichki ishlar organlarining voyaga yetmaganlar o‘rtasida huquqbuzarliklar profilaktikasi faoliyatini tashkil etish bo‘yicha qo‘shimcha chora-tadbirlari to‘g‘risida"gi qarori, asosida yuklatilayotgan vazifalar birma bir tushuntirildi.
Kelgusida har bir inspektor ta’til mavsumida mahallalarda, o‘quv jarayonida esa, ta’lim muassasalarida mutasaddilar bilan  bajarishi zarur bo‘lgan topshiriqlarni olishdi.
Maqsad voyaga yetmaganlarning huquqiy ongini mustahkamlash, salbiy holatlar haqida tasavvurni oshirish ekanligi ularga yetkazildi.